SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tedosa 5431499
nr 543 1499
Tedosa
silver, tyskland 1:a hälft 1900-tal, höjd: 12, 5
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 september 2008
kl 17:16:49
850 kr
750 kr
850 kr
900 kr
1.100 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.